HomeCafe Fırın & Restaurant İlaçlama

Cafe Fırın & Restaurant İlaçlama

CAFE , FIRIN , RESTAURANT İLAÇLAMA ANTALYA
ÜCRETSİZ KEŞİF VE BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN
0545 814 07 07

CAFE FIRIN & RESTAURANT İLAÇLAMA

Restaurantlar sunduğu hizmet ile insanların yaşamının önemli bir yerini kaplar. Özellikle çalışan insanların öğle arası yemeklerini restaurantlarda yediğini düşünürsek restaurantların sayısının her geçen gün artması daha kolay anlaşılabilir. Restaurantlarda bulunan gıdalar insanlara olduğu kadar kemirgenler ve haşereler için de besleyicidir ki haşerelerin bir çok hastalığı taşıdığı ve insanlara bulaştırdığı bilinmektedir. Haşereleri restaurantlarda görmemek için

Restaurantlar ev ortamından daha fazla gıdayı barındırır ki bu da bir evden daha fazla haşerenin burada olması anlamına geldiği gibi uygulama sırasında daha da dikkatli olmak gerekmektedir. Restaurantlara gıdalar daha çok koli, kasalar, paletler, poşetler gibi hamam böceklerinin rahatlıkla saklanabileceği ve yumurtlayabileceği malzemelerle gelir ve gider. Bu süreçte gözden kaçan bir hamam böceği yumurtası ve ya ergini istilayı başlatabilir.

LARA İLAÇLAMA 0545 814 07 07.

BİY. GÜRBEY ERBAY

MESUL MÜDÜR

Restaurantlar insanların hayatında çok önemli bir yer kaplar. Otellerdeki restaurantlardan mahalledeki pideci-kebapçılara kadar sürekli yemekler pişmekte ve artık maddeler çıkmaktadır. Bu durum hamam böceği, karınca, sinek, fare gibi bir çok canlıyı restaurantlara çekmektedir. Bunun önüne geçmek için bu haşerelerin kontrolünün yapılması gerekmektedir. Bu şekilde bu hayvanların vektörlüğünü yaptığı kolera, veba tifo, gibi pek çok hastalıktan korunmuş olunur.

Cafe , fırın ,  restaurant , yemekhane gibi yerler günlük hayatımızda uğradığımız yerlerden ve bu yerlerdeki gıdaların ve ya içeceklerin tadını evde yakalamamız oldukça zor. Bu sebepten dolayı genellikle cafe ve restaurant gibi yerlere sıkça uğruyoruz. Bununla birlikte cafeler ve restaurantlarda evdekinden daha fazla gıda ve atık madde bulunmaktadır. Bu nedenle de fareler ve hamam böcekleri bu mekanlarda normal bir evden daha fazla bulunurlar. Hamam böceği ve farenin cafelerde olmaması için cafelerde biyosidal uygulaması yapılmalıdır. Bu işlem sırasında fare uygulaması, jel uygulaması ve bariyer uygulaması yapılmalıdır. Bu uygulamalar kokusuz ve renksiz olduğu için işletme açıkken bile uygulanır.

  1. GEL YÖNTEMİ

Lara İlaçlama olarak Gel yöntemi mutfak dolaplarının menteşe boşluklarına, dolap ile duvar arasına, çatlaklara, lavabo su taşma deliklerine, süpürgeliklere uygulanır. 6 aya kadar koruyucu etkisini korumaktadır.Özellikle mutfak dolapları menteşelerine uygulanır böylece tabak, çanak, bıçak, çatal gibi gıda ile direkt temas halindeki malzemelere kontaminasyon (bulaşma) engellenmiş olur. Böylece de bir daha bütün bulaşıklar bir daha yıkanmamış olur.

  1. BARİYER YÖNTEMİ (ŞERİT YÖNTEMİ)  :

Ev içerisindeki koridor, oda, mutfak ve tuvaletlerin köşe bentlerinde ve kapı pervazlarında mekanik el pompası ile ilaçlama uygulaması yapılır. Uygulamalar sırasın da duvar ve dolap aralarına, çatlaklara, boşluklara da uygulama yapılır. Bu bölgeler haşerelerin saklandıkları, yuvalandıkları ve dinlendikleri bölgelerdir. Bu bölgelere yaptığımız uygulamalar sonucu haşereler üzerlerine gelen ilacın flushing out etkisi sonucu ortaya çıkacak ve hızlıca öleceklerdir.

  1. FARE İLAÇLAMA

İşletmelerde fare uygulaması canlı yakalama istasyonu denen özel ekipmanlarla yapılır. Böylece açık alanda fare zehri bırakılmaz. Sadece açık olarak yem tuvaletlere atılır ve sifon çekilir.

Evde Kalıcı Leke, Koku, Renk, İz Olur Mu?
Herhangi bir şekilde evinizde kalıcı leke, renk, iz, koku kalmaz.
Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
En az 4 saat sonrasında girilebilir 30 dakika havalandırmadan sonra evin içinde yatılabilir.
 
İlaçların Bize Zararı Var mı ?
Kullanılan kimyasallar Dünya Sağlık Örgütü ( World Health Organization – WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olup yapılan testlerde insanlarda uygun uygulama koşullarında zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.
İlacın Etkisi Ne Kadar Sürer?
6 Aya kadar İlaçlarımız Etkilidir.
Hemen Ara
× Whatsapp İletişim