HomeGenel Alan İlaçlama

Genel Alan İlaçlama

GENEL ALAN İLAÇLAMA HİZMETİ
ÜCRETSİZ KEŞİF VE BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN
0545 814 07 07

Genel Alan İlaçlama

Binalarda bulunan merdiven boşlukları, odunluk, bodrum, sığınak ve depo gibi alanlara genel alanlar ya da ortak alanlar diyebiliriz. Bu alanlarda yaşayan hamam böcekleri ve fareler zaman zaman evlere de gelebilmektedir. Bunun önüne geçmek için genel alan ilaçlaması yaptırmak gerekir. Bu uygulama hem kemirgenlere hem de yürüyen haşerelere karşı ( karınca, hamamböceği, v.b.) yapılmaktadır.

KEMİRGEN UYGULAMASI    :

Kemirgenlere karşı uygulamada logar kapakları açılır ve içine fare yemi olabildiğince kuru yere atılır. Ayrıca odunluk, sığınak, çatı katlarından havalandırma deliklerine, kömürlük gibi bölümlere de fare yemi uygulaması yapılır. Fare ortalama olarak 15 gün içerisinde ölür eğer binada yok ise gelecek olan fare yeme karşı daha da ılımlı olacak ve bu olay ölüm sürecini kısaltacaktır. Fare yemlerinin ise 6 ay kalıcılığı vardır.

YÜRÜYEN HAŞERELERE KARŞI YAPILAN UYGULAMALAR ;

BARİYER YÖNTEMİ (ŞERİT YÖNTEMİ)      :

Merdiven boşlukları ev kapılarının önleri bariyer yöntemi ile ilaçlanır. Bu yöntemle logarlardan, bodrumdan kaçacak olan hamam böceklerinin daha fazla ilaca mağruz kalarak hızlıca ölmesini sağlar.

SOĞUK SİSLEME YÖNTEMİ ( PULVERİZATÖR YÖNTEMİ):

Bu yöntem insanların daha az bulunduğu bodrum, odunluk- kömürlük, sığınak gibi yerlerde uygulanır. Bu yöntemle bütün yer yüzey boşluk kalmayacak şekilde ilaçlanır. Logar deliklerine de sıkılır ve var olan böceklerin hemen düştüğü ya da ölüm çılgınlığı yaşayarak koştuğu, çatılara çıkmaya çalıştığı gözlemlenmiştir.

TERMAL SİSLEME YÖNTEMİ :

Logar gibi kapalı sistemlerde kullanılır. T.B.M.M. nin aldığı karar ile salgın ve afet gibi durumlar haricinde kullanılması yasaklanmıştır. Uygulamanın temeli kimyasalı mazotla çözdürüp sıcak metale teması ile direk buharlaşmasına dayanır. Uygulama sonucu yoğun beyaz bir sis tabakası oluşturur. Çok hızlı sonuçlar verir. İnsan sağlığına oluşturduğu tehditler, çevrede oluşturduğu zararlar ve malzemelerde yaptığı yağlanmalar nedeni ile ev, bina içi gibi ortamlarda kullanılmamalıdır.

Evde Kalıcı Leke, Koku, Renk, İz Olur Mu?
Herhangi bir şekilde evinizde kalıcı leke, renk, iz, koku kalmaz.
Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
En az 4 saat sonrasında girilebilir 30 dakika havalandırmadan sonra evin içinde yatılabilir.
 
İlaçların Bize Zararı Var mı ?
Kullanılan kimyasallar Dünya Sağlık Örgütü ( World Health Organization – WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olup yapılan testlerde insanlarda uygun uygulama koşullarında zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.
İlacın Etkisi Ne Kadar Sürer?
6 Aya kadar İlaçlarımız Etkilidir.
Hemen Ara
× Whatsapp İletişim