HomeKene İlaçlama

Kene İlaçlama

ANTALYA KENE İLAÇLAMA HİZMETİ
ÜCRETSİZ KEŞİF VE BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN
0545 814 07 07

Kene İlaçlama

Dünyanın hemen hemen her bölgesinde yayılış gösterirler ve ektoparazit olup hayatlarının her yaşam evresinde kan emerler. Dünya’da 900, ülkemizde ise 32 türü tespit edilmiş olup Hyalomma cinsine ait bireyler Kırım Kongo Kanamalı Ateşi  (K.K.K.A.) hastalığının vektörüdür.

Hyalomma gibi bazı cinsler konaklarını arayarak bulmalarına rağmen genellikle keneler bitkilerin üzerine çıkarak 4 çift bacağından 1. Çift bacağındaki çengelleri ortamda dolaşan canlılara takarak yapışırlar ve hortumlarını derinin altına sokarak kan emerler.

Hiçbir kene hortumunu soktuktan sonra asla çekilip çıkarılmamalıdır.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (K.K.K.A.) ile daha da dikkatimizi çeken bu canlılar sadece K.K.K.A. ile değil evcil ve ehil hayvanlarımıza verdiği zararlarla da canımızı yakmaktadır. Yumurtadan çıkan bireyler hayvanlara tutulur ve her gömlek değiştirmede toprağa düşmek zorundadır. Bu yüzden entegre mücadele çok önemlidir.

Kenelerin Ayrımı

Keneler yumuşak ve sert kene olmak üzere ayrılır. Sert kenelere yukarıdan bakıldığında ağız yapısı çok rahat şekilde ayırt edilirken yumuşak keneler de ise ağız yapısı görülmez.

K.K.K.A.’ni bulaştıran keneler sert keneler grubundadır. Ülkemizde ise Hyalomma soyuna ait keneler genel olarak Nisan-Ekim ayları arası aktif olup K.K.K.A.ni bulaştıran kenelerdir.

Yaşamlarının her evresinde (larva-nimf-ergin) kan emmek zorunda olan kenelerin dişleri doğal olarak daha fazla kan emer. Dişiler yumurtaları taş, toprak ve mera da yaprakların ve otların altına toplu ve birbirine yapışık şekilde bırakırlar. Yumurtadan çıkan larvalar hemen yaprak ve ya otların en ucuna tırmanarak ön ayaklarını havaya kaldırır. Böylece ön ayaklarında bulunan kancalar sayesinde çevreden geçen hayvanlara takılırlar ve kan emmeye başlarlar. Her evreden sonra mutlaka toprağa düşerler güvenli bir alanda değişimi tamamlar ve çok aç oldukları için her seferinde hızlıca konağa geçip kan emmeye başlarlar. Keneler insanlarda bir çok hastalığa sebep olduğu gibi besi ve kümes hayvancığında verim düşümüne evcil hayvanlarda huysuzluk sebep olmaktadır

Siz de Kene ‘lerden  kalıcı olarak kurtulmak için antalya kene ilaçlamayı hemen arayabilirsiniz.

Antalya Kene İlaçlama Hizmeti

Merak Edilen Sorular

Evde Kalıcı Leke, Koku, Renk, İz Olur Mu?
Herhangi bir şekilde evinizde kalıcı leke, renk, iz, koku kalmaz.
Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
En az 4 saat sonrasında girilebilir 30 dakika havalandırmadan sonra evin içinde yatılabilir.
 
İlaçların Bize Zararı Var mı ?
Kullanılan kimyasallar Dünya Sağlık Örgütü ( World Health Organization – WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olup yapılan testlerde insanlarda uygun uygulama koşullarında zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.
Hemen Ara
× Whatsapp İletişim