0545 814 07 07
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

KUŞ BİTİ İLAÇLAMA

13 Şubat 2018
985 kez görüntülendi
KUŞ BİTİ İLAÇLAMA

Boyları 6 mm. ye kadar ulaşabilen canlılardır. Vücutları bitler gibi yassı ve küçük olduğu için en ufak deliklerden bile geçebilirler. Kanatları yoktur ama adlarından anlaşılacağı gibi kuşların üzerinde pasif uçuşlarla uzun mesafeleri kat edebilirler. Sadece kuşların deri ve tüyleri ile değil memeli hayvanların deri ve kıl artıkları ile de beslenebilirler.

 

İnsan derisinde kızarıklık ve kaşıntı ile kendilerini belli eder. Sürekli parazitlerdir.  O yüzden konağın üzerinden uzun süre ayrılamazlar. Temas yolu ile bulaşırlar ama kendi gözlemlerimizde bu canlıların yürüyerek insanlara bulaştıkları da gözlemlenmiştir.

Özellikle Antalya’da kumru ve kırlangıç yuvalarının olduğu evlerde görülmektedir. Bu evlerde klima motorlarının duvarla birleşim yerlerinde panjurların üstlerinde ve panjur içlerinde yuvalar görülür. Bu yuvalar bozulmadığı ve ilaçlama yapılmadığı sürece devam edecektir.LARA İLAÇLAMA 0545 814 07 07 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz. Kullandığımız böcek ilaçları Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı onaylı olup evlerimizde leke, koku, renk, iz bırakmaz.

BİY. GÜRBEY ERBAY

MESUL MÜDÜR

Call Now ButtonHEMEN ARA 0545 814 07 07