Homeİnşaat Şantiye İlaçlama

İnşaat Şantiye İlaçlama

ANTALYA İNŞAAT ŞANTİYE İLAÇLAMA HİZMETİ
ÜCRETSİZ KEŞİF VE BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN
0545 814 07 07

İnşaat Şantiye İlaçlama

Ülkemiz de son yıllarda görülen inşaat sektörünün yükselişi ile her şehirde şantiye alanları bulunmaktadır. Bizim bildiğimizin aksine şantiyeler sadece inşaat alanı olarak kalmamaktadır. Bu şantiye de çalışan ve uzak bölgelerden gelen birçok uzman, usta, tekniker, mühendis gibi kişilere ev sahipliği de yapmaktadır. Bu kadar insanın bir arada yaşadığı alanda doğal olarak gıdanın olması da normaldir ki bu da en önemli haşerelerden hamam böceği ve farelerin bu alanlarda bulunmasına yol açmaktadır. Bunların önüne geçmek için bu alanlarda ilaçlama uygulaması yapılmalıdır:

KEMİRGEN UYGULAMASI                                         :

Kemirgenlere karşı uygulamada logar kapakları açılır ve içine fare yemi olabildiğince kuru yere atılır. Ayrıca depo, yığıntı halinde ve boşlukları olan malzemelerin toplandığı alanlara da  fare yemi uygulaması yapılır. Fare ortalama olarak 15 gün içerisinde ölür. Fare yemlerinin ise 6 ay kalıcılığı vardır.

YÜRÜYEN HAŞERELERE KARŞI YAPILAN UYGULAMALAR :

BARİYER YÖNTEMİ (ŞERİT YÖNTEMİ)      :

Konteyner köşe bentleri ve kapılarının önleri bariyer yöntemi ile ilaçlanır. Bu yöntemle logarlardan, bodrumdan kaçacak olan hamam böceklerinin daha fazla ilaca maruz kalarak hızlıca ölmesini sağlar.

SOĞUK SİSLEME YÖNTEMİ ( PULVERİZATÖR YÖNTEMİ):

Bu yöntem insanların daha az bulunduğu konteyner dış alanları, depoların çevresi ve logarlarda uygulanır. Bu yöntemle bütün konteyner çevresi  boşluk kalmayacak şekilde ilaçlanır. Logar deliklerine de sıkılır ve var olan böceklerin hemen düştüğü ya da ölüm çılgınlığı yaşayarak koştuğu, çatılara çıkmaya çalıştığı gözlemlenmiştir.

TERMAL SİSLEME YÖNTEMİ :

Logar gibi kapalı sistemlerde kullanılır. T.B.M.M. nin aldığı karar ile salgın ve afet gibi durumlar haricinde kullanılması yasaklanmıştır. Uygulamanın temeli kimyasalı mazotla çözdürüp sıcak metale teması ile direk buharlaşmasına dayanır. Uygulama sonucu yoğun beyaz bir sis tabakası oluşturur. Çok hızlı sonuçlar verir. İnsan sağlığına oluşturduğu tehditler, çevrede oluşturduğu zararlar ve malzemelerde yaptığı yağlanmalar nedeni ile ev, bina içi gibi ortamlarda kullanılmamalıdır.

BİYOLOG GÜRBEY ERBAY

MESUL MÜDÜR

Evde Kalıcı Leke, Koku, Renk, İz Olur Mu?
Herhangi bir şekilde evinizde kalıcı leke, renk, iz, koku kalmaz.
Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
En az 4 saat sonrasında girilebilir 30 dakika havalandırmadan sonra evin içinde yatılabilir.
 
İlaçların Bize Zararı Var mı ?
Kullanılan kimyasallar Dünya Sağlık Örgütü ( World Health Organization – WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olup yapılan testlerde insanlarda uygun uygulama koşullarında zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.
İlacın Etkisi Ne Kadar Sürer?
6 Aya kadar İlaçlarımız Etkilidir.
Hemen Ara
× Whatsapp İletişim