HomeÖrümcek İlaçlama

Örümcek İlaçlama

ANTALYA ÖRÜMCEK İLAÇLAMA HİZMETİ
ÜCRETSİZ KEŞİF VE BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN
0545 814 07 07

ÖRÜMCEKLER

Tanımı yapılmış 32 bini aşkın türü olan; prosoma ile opistosomanın ince ve kısa bir sap (pedisel)la bağlı olan; opistosoma bölgesinde ağ bezi kabartıları bulunan ve erkeklerde çiftleşme organının pedipalpler üzerinde yer almasıyla diğer gruplardan ayrılan araneida takımı üyelerine verilen isimdir.

Ülkemizde tarantula olmasada son yıllarda insanlara saldıran örümcekler rapor edilmiştir. Antalya’da ise Kahverengi Keşiş Örümceği rapor edilmiştir. Bu örümcek türü insanlarda yaptığı doku ölümleri hatta kangrene varan ısırmaları ile bilinirler. Bu hayvanlar insanları yemek için değil de daha çok onlardan kendini savunmak için ısırırlar. İnsanlarla temasları genelde uzun süre kullanılmayan bot ve eldivenleri giyme sonucu hayvanın sıkışması sonucu ısırabilirler.

Örümcekler evlerdeki böcekler için harika bir avcıdır. Kurduğu ağlara yakalanan haşereler için ölüm kaçınılmaz bir sondur. Ağlar ev hanımları için ise çile. Ağları toplamak sadece kısa süreli geçici bir çözümdür. Bundan ziyade evlerdeki böcekleri yok etmek örümceklerin gelmesini de durduracaktır.

Örümceklerdeki ağ bezleri embriyo döneminde görülen üyelerin değişmesiyle oluşur ve avları için ölümcül bir tuzaktır.

KAHVERENGİ KEŞİŞ ÖRÜMCEĞİ (K.K.Ö.)

Ülkemizde yeni görülen bir örümcek türüdür. Bu örümcek türünün en önemli özelliği ısırdığı zaman vücuda hemotoksik bir zehir salgılar ve 24-36 saat hiçbir acı veya kaşıntı gibi bir belirti yoktur. Sonrasında ise doku nekrozları, uzun süreçte kangren ve ölümle sonuçlanabilir. Bu tip örümcekler genelde tropikal kuşakları tercih ederken K.K.Ö. subtropikal bölgeleri tercih etmektedir.

ÖRÜMCEKLERDE ÜREME

Döllenme vücut içerisinde olur. Çıkan yavru ergine benzer. Birinci deri değişimine kadar zehir bezi çıkmaz. Erkekler genelde 5, dişiler ise 7-8 kez deri değiştirirler.

Döllenen yumurtalar bir kese içinde (kokon) dişiler tarafından taşınır veya herhangi bir cisme asılır. Bir kokon içerisinde 25-900 arasında yumurta ihtiva eder.

ÖRÜMCEK ZEHRİ

Örümcek zehri farklı canlılarda farklı etkilere sahiptir. Genellikle omurgasız hayvanları süratle öldürürken insanların bu zehirden etkilenme süresi 15-20 dakika ile birkaç gün arasında değişir. Belirti olarak karında ve eklem yerlerinde sancı, baş ağrısı, kusma, terleme, titreme, ürperme, baygınlık ve nefes darlığı şeklindedir.

Evde Kalıcı Leke, Koku, Renk, İz Olur Mu?
Herhangi bir şekilde evinizde kalıcı leke, renk, iz, koku kalmaz.
Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
En az 4 saat sonrasında girilebilir 30 dakika havalandırmadan sonra evin içinde yatılabilir.
 
İlaçların Bize Zararı Var mı ?
Kullanılan kimyasallar Dünya Sağlık Örgütü ( World Health Organization – WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olup yapılan testlerde insanlarda uygun uygulama koşullarında zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.
İlacın Etkisi Ne Kadar Sürer?
6 Aya kadar İlaçlarımız Etkilidir.
Hemen Ara
× Whatsapp İletişim