HomeDEZENFEKSİYON

DEZENFEKSİYON

ANTALYA DEZENFEKSİYON İLAÇLAMA HİZMETİ
ÜCRETSİZ KEŞİF VE BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN
0545 814 07 07

NANOCLEARAG NEDİR?

• Nanoclearag, gümüş iyon teknolojisi gümüş iyonlarının özel bir süreçle milimetrenin milyonda biri boyutuna indirgenmesi ile aktivasyonu binlerce kez artan, sağlığa zarar vermeyen ve uzun süre etkili antimikrobiyal ve koku giderici dezenfektandır.

• Uygulandığı bakteri, maya, mantar ve virüsleri kısa sürede yok eder. Uygulanan yüzeylerde,  etkin kalmaya devam ederek  hijyenik yaşam alanları sağlar.

• Uygulama sonrası yaşam alanları 15-30 dakika içerisinde kullanıma uygun hale gelir.

• Organik tüm kötü kokuları ve sigara kokusunu yok eder.

• Renksiz ve kokusuzdur, uygulandığı alanlarda leke bırakmaz. Uygulama sonrası ilave işlem gerektirmez.

• Alkol, amonyak, antibiyotik ve triklozan veya başka bir kimyasal içermez. İnsan sağlığına zararlı içerik bulunmaz, alerji yapmaz.

• Hayvan ve bitkilere zarar vermez.

• T.C Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

• Çevre dostudur.

Korona Dezenfeksiyon Hizmetleri

2019 yılının son dönemlerinde Çin’de ortaya çıkan ve buradan 180’den fazla ülkeye yayılan korona virüsü, ülkemizde ise Mart ayından itibaren görülmeye başlamıştır. Çok tehlikeli bir virüs olan korona, dikkatli olunmadığında can kayıplarına neden olmaktadır. Bu virüsten korunmak için izlenmesi gereken bir takım adımlar vardır. Antalya ilaçlama olarak bu adımlar konusunda sizlere yardımcı oluyor ve beklentilerinizi tam olarak karşılıyoruz. Ev, iş yeri ve araç gibi özel alanlarınızı dezenfekte ediyor ve bu alanları sizler için güvenli hale getiriyoruz. Böylece içiniz çok daha rahat bir şekilde yaşamınıza devam ediyorsunuz.

Korona virüsü ile mücadele etmenin ciddi bir iş olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Özellikle ev ve iş yeri gibi geniş alanların dezenfekte edilmesi, sadece bu alandaki uzmanlar tarafından yapılabilir. Bundan dolayı hizmet alımlarında, uzman firmaları tercih etmeniz gerektiğini sakın unutmayın. Marketlerden ya da eczanelerden almış olduğunuz dezenfektanlar ile ev ve iş yerlerinizi virüslerden tam olarak arındırmanız kesinlikle mümkün değildir. Bu işlem için özel dezenfektanların, özel yöntemler ile uygulanması gerekir. Aksi durumda virüsün vücudunuza bulaşmasını engelleyemez ve hem kendi hem de yakınınızda bulunan sevdiklerinizin yaşamlarını tehlikeye atmış olursunuz. Antalya ilaçlama olarak bu konudaki ihtiyaçlarınıza profesyonel olarak cevap vermekteyiz. Yazımızın devamında korona dezenfekte işlemi nasıl yapılır, bu işlem esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir şeklindeki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Korona Virüs Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Korona virüsü dezenfeksiyon işlemi hakkında detaylı bilgi vermeden önce bu virüs hakkında genel bilgileri vermek gerekir. Önceline yeni tip korona ya da bilimsel ismiyle COVİD 19, 2019 yılı sonlarında ilk defa görülmeye başlandı. Söz konusu virüsün öldürme oranı ülkeler arasında farklılık göstermektedir. Bunun nedeni ise söz konusu virüsün farklı parametrelere göre etkin olmasıdır. Ancak ortalama olarak %3-4 arasında bir öldürücülüğe sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Korona ile normal grip çok defa karşılaştırıldı. Hatta korona ile gribin aynı olduğu dahi söylendi. Fakat durum pek öyle değil. Öncelikle korona virüsünün bulaşıcılık oranı çok fazla. Çok basit bir şekilde bulaşabilen bir hastalık olarak dikkat çekiyor. Dünyada enfekte olan hasta sayısına bakıldığı zaman dahi bu durum çok net bir şekilde görülmektedir. Hastalığın tedavisi ise ne yazık ki henüz yok. Enfekte olan kişilerin bir süre sonra solunum sistemleri tamamen çökmekte ve nefes alamamaktadırlar. Bu aşamadan sonra hastalar solunum cihazına bağlanmaktadır. Vücut, virüsü yenemezse hastalar hayatını kaybetmektedir. Dolayısıyla da son derece tehlikeli bir hastalık olduğunun bilinmesi gerekir.

Korona, özellikle yaşlılar ve kronik (şeker, tansiyon, KOAH vb.) hastalıkları olan kişilerin ölümüne neden olmaktadır. Bu demek değil ki, korona gençleri öldürmüyor. Bu virüs, gençlerin de ölümüne neden olmakta. Ancak burada önemli olan bir diğer nokta, bu hastalığın akciğerlere kalıcı zarar verme olasılığıdır. Yapılan bazı açıklamalara göre hastalığı geçirip iyileşenlerin ciğerlerinin eskisi gibi olmadığı şeklindedir. Bu bağlamda genç, yaşlı demeden herkesin gerekli önlemleri alması çok önemlidir. Bu noktada dezenfeksiyon en önemli silahlardan birisi olarak dikkat çeker.

Korona Virüs Nasıl Bulaşır?

Korona virüsün bu kadar gündemde olmasının temel nedeni, bulaşıcılığıdır. Diğer virüs kaynaklı hastalıklara göre çok daha bulaşıcı olduğu ifade edilmektedir. Bazı uzmanlar grip ile karşılaştırma yaparak, koronanın en az 10 kat daha bulaşıcı olduğu ifade etmiştir. Peki, bu virüs nasıl bulaşıyor?

Bu virüs genellikle dokunma yoluyla bulaşıyor. Enfekte olan hastalar, ilk zamanlarda herhangi bir belirti göstermiyor. Hatta hastaların, özellikle de genç olanların, %30’lık kısmının enfekte olduğunu dahi anlamadığını, hastalığı çok hafif geçirdiğini belirten uzmanlar var. İşte bu tür durumda olan hastalar, elleri ile virüsü farklı yüzeylere bulaştırmaktadır. Bu yüzeylere dokunan sağlıklı bireyler ise ellerini ağızlarına, gözlerine ve burunlarına götürdüklerinde enfekte olmaktadır.

Basit bir örnek ile anlatmak gerekirse; evinize gelen bir misafirin virüs ile enfekte olduğunu varsayalım. Fakat bu kişide herhangi bir belirti olmadığı için sizin, onun hasta olduğunu anlama şansınız yoktur. Misafiriniz, evinizin birçok bölümüne virüsü yayacaktır. Siz ise bu yüzeylere dokunduğunuzda virüsle tanışmış olacak ve aynı zamanda başkalarına da virüsü taşıyacaksınız. İşte tam da bu nedenden dolayı Antalya ilaçlama tarafından verilen dezenfeksiyon hizmetlerinden yararlanmanız gerekir. Verdiğimiz hizmetler sayesinde ev, iş yeri ve benzer alanların virüssüz olduğundan tam anlamıyla emin olacaksınız. Bu ise size ciddi bir rahatlık ve iç huzuru verecektir.

Yukarıdaki bulaşma şeklinin haricinde bu virüsün havada asılı kalabildiğine dair de bir takım görüşler bulunmaktadır. Fakat bunların bilimsel olarak kanıtlandığını, en azından bu yazı kaleme alınırken, söylemek çok zordur.

Korona Virüsten Korunma Yöntemleri

Korona virüsten korunmak için el temizliğine ciddi şekilde dikkat edilmesi gerekir. Ellerimiz, gün içinde birçok zemine değdiriyor, daha sonra ise farkında olmadan yüzümüze götürüyoruz. Bu bağlamda elimizi yüzümüze götürmemeli ve ellerimizi sık sık sabunla en az 20 saniye boyunca yıkamalıyız. Böylece virüs ile etkin bir şekilde mücadele edebilir ve virüsten korunabilirsiniz.

Dezenfeksiyon işleminin virüsten korunmaya yardımcı olup olmadığı merak edilen hususlardan birisidir. Öncelikle dezenfeksiyon ya da dezenfekte etmek kelimelerinin anlamı ile açıklamalara başlamak gerekir. Bu kelimelerin anlamı, mikroptan arındırmaktır. Yani bu işlemin uygulandığı alanlarda herhangi bir virüsün ya da bakterinin yaşama şansı yok. Dolayısıyla da temiz olan yüzeyler, sizin virüsten etkin olarak korunmanız anlamına gelir. Tekrar ifade etmek gerekirse, dezenfeksiyon ile korona virüsten etkin bir şekilde korunabilirsiniz.

Korona Virüs Ortam Dezenfeksiyonu

Dezenfeksiyon işleminin zaman geçirdiğiniz her alana yapılması son derece önemlidir. Özellikle kapalı mekanların dezenfekte edilmesine, ekstradan özen gösterilmelidir. Covid 19 için dezenfeksiyon işleminin sadece bir kereden ibaret olmadığının da bilinmesi gerekir. Ortamın yoğun kullanımına bağlı olarak bu işlemin olabildiğince sık yapılması son derece önemlidir. Uzmanlar, dezenfekte işleminin 7, 14, 28 günlük periyotlardan birisine göre yapılmasını önermektedir. Örneğin yoğun kullanılan bir alan ise 7 günlük periyotlarda bu hizmetin alınması uygun olacaktır. Fakat çok yoğun kullanılmayan alanlar için 28 günlük periyotlarda dezenfeksiyon hizmeti alınabilir. Antalya ilaçlama ile görüşerek, bu süreler hakkında çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Korona virüs dezenfeksiyonu için farklı yol ve yöntemler kullanılır. Bu yöntemlerin tamamında, ortamdaki korona virüsler, bakteriler, mantarlar ve gözle görülemeyecek olan zararlılar yok edilir. Ortam sağlıklı bir hale getirilir. Söz konusu virüsün bir tedavisi olmadığı dikkate alındığında, bahse konu işlemin oldukça önemli olduğu unutulmamalıdır.

Korona virüs ile ilgili yapılan bir takım araştırmalarda, bunun oldukça dayanıklı olduğu sonucu elde edilmektedir. Virüsün dayanıklı olması, bulaştığı yüzeylerde uzun süre yaşamasına ve enfekte riski oluşturmasına neden olmaktadır. Örneğin, uzmanların açıklamalarına göre metal ve plastik yüzeylerde söz konusu virüs, 72 saate kadar yaşamaktadır. Yani 3 gün önce bulaşan virüslerin olduğu yüzeye dokunarak hasta olabilirsiniz. Bu durum, son derece can sıkıcı ve tehlikelidir.

Korona (Corona) Virüs Ortam Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Coronavirüs ortam dezenfeksiyonu için saf ozon, nötralize edilmiş ozon, hidrojen peroksit ve benzer kimyasal maddeler kullanılır. Bunların ortama verilmesi için ise özel olarak geliştirilen yöntemler kullanılır. Bu işlem için genellikle ULV pülverizatör, nötralizatör ve benzer aletlerden yararlanılır. Son aşamada ise sisleme yönteminden yararlanılır. Dolayısıyla da bahsedilen işlemlerin amatör ekipler ya da bu alanda bilgisi olmayan sıradan insanlar tarafından yapılması imkansızdır. Antalya ilaçlama olarak bu noktada en gelişmiş ve en etkili yöntemleri kullandığımıza emin olabilirsiniz.

Tekrar vurgulamak gerekirse burada belirtilen işlemler, ortamdaki bütün mikrop, bakteri ve virüslerin yok olmasını sağlar. Ancak bu işlemin periyodik olarak tekrarlanması gerektiği unutulmamalıdır. Yani bir defa dezenfekte hizmetinden yararlanmanız, söz konusu virüsten sonsuza kadar korunacağınız anlamına gelmez.

Korona Virüs Dezenfeksiyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korona virüs dezenfeksiyonu, genel hatları ile yukarıda ifade edildiği gibi bir işlemdir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar vardır. Öncelikle burada bahsedilen virüs, dünya geneline yayılan bir pandemi olarak nitelendirilmektedir. Ayrıca bu pandeminin henüz tedavisi de bulunmamıştır. Avrupa ve ABD başta olmak üzere çok sayıda ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi, bahse konu pandeminin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermektedir. Dolayısıyla da bu hastalıktan korunmak için dezenfeksiyon işleminde bir ortaklığın yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Dezenfekte etme işleminin ilgili alanda yaşayanların ortaklığı ile yapılması gerektiği unutulmamalıdır. İlgili alanda yaşayanlar, dışarıdan ilgili alana geldiklerinde el ve genel temizliklerini yapmalıdır. Örneğin bir ev dezenfekte edilmişse, dışarıdan gelenler hızlı bir şekilde bütün kıyafetlerini çıkarmalıdır.

Dezenfeksiyon denildiği zaman insanların aklına genellikle ev ve iş yeri gibi alanlar gelir. Bu noktada kullanılan araçların genellikle unutulduğu söylenebilir. Araçlarınızın içerisinde de yoğun olarak koronavirüs bulunabileceğini sakın unutmayın. Market, iş ya da benzer alanlara giderken ve buralardan gelirken araçlarınızı kullanırsınız. Bu durum, araçlarınıza dışarıdan çok sayıda virüs gelmesi demektir. Dolayısıyla da araçlarınızı da aynı şekilde dezenfekte ettirmeniz gerekir. Antalya ilaçlama olarak bu noktada da beklentilerinize net bir şekilde cevap vermekteyiz.

Kullanmış olduğumuz dezenfeksiyon yöntemi, bütün yüzeylerde etkilidir. Son derece etkili olan bu maddenin ya da uygulamanın, insan sağlığına ise herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur. Yani bu noktada herhangi bir çekince duymanız yersizdir. Firma olarak sizlerin sağlıklı bir yaşam sürmesi için gereken hassasiyeti gösteriyor ve yaşam alanlarınızı virüsten arındırırken, sağlığınızın zarar görmemesi için gereken özeni sergiliyoruz.

Kullanılan yöntemlerin kesinlikle eski olmaması çok önemlidir. Burada bahsedilen yeni tip bir organizmadır. Canlı ve cansız olduğu halen tartışılan korona, sadece canlı vücut içinde aktif olabilir. Ancak cansız ortamlarda, özelliklerini uzun süre koruyabilir. Bu bağlamda kullanılan ilaçların ve yöntemlerin yeni olması gerekir. Antalya ilaçlama olarak bu noktada en gelişmiş yöntemleri kullandığımızdan emin olabilirsiniz.

Korona Alacağınız Önlemlerden Güçlü Değildir

Sağlıklı Bakanlığı tarafından kullanılan bu slogan, virüs hakkında çok önemli doneler vermektedir. Alacağınız tedbirler çok önemlidir ve bunların içerisinde dezenfeksiyon önemli bir yer tutar. Dolayısıyla da bahsedilen işlemi kesinlikle hafife alıp ihmal etmeyin. Aksi durumda bunun size yansıması ciddi şekilde olabilir. Bu tür durumlarda belki siz hastalık belirti göstermeyecek ve bu hastalığı yaşı ilerlemiş büyüklerinize taşıyacaksınız. Böyle bir durumun ağırlığını kaldırmanız mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı gelin, önlemlerinizi çok geç olmadan alın. Antalya ilaçlama firmamıza telefonlardan ulaşarak bu konuyla ilgili çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

DEZENFEKSİYON

Hastalık etmenlerini ortadan kaldırmanın bir çok yolu vardır. Isıl işlemler ya da ışın işlemleri bunlardan bir kaçırır. Bu yöntemler kimyasal kullanarak yapılan dezenfeksiyona göre hem çok yorucu hem de aşırı maliyetlidir. Hatta bazı elektrik süpürgelerinin özel filtrelerle de yapılır ama maliyetleri yüksek.

Günlük yaşantımızda yaşadığımız ortamlarda myte, bakteri, mantar ve virüsler bulunmaktadır ve sayıları milyonlarladır.

Özellikle spor salonlarında insanlar aynı ekipmanları kullanmak zorundadır. Kuluçka dönemindeki virüsler kolaylıkla bir insandan başkasına geçebilmektedir. LARA İLAÇLAMA olarak Dünya Sağlık Örgütü (WHOPES) onaylı dezenfektan ürünler ile spor salonları, gym, pilates salonları, ev ve iş yerlerinizi dezenfektanlar ile dezenfekte ediyoruz.

Dezenfeksiyon ortamdaki bakteri, virüs, fungus, myte gibi hastalık etmeni olan ve ya olmayan canlıların yok edilmesidir. Birçok yöntemi olmakla birlikte kimyasallarla dezenfeksiyon da en fazla kalıcılık sağlayan yöntemlerden biridir. Bu yıl nükseden H1N1 (domuz gribi) için ise en etkili çözüm yoludur. Hastahanelerde çeşitli kimyasallar uygulanarak yapılan bu işlemi evlerde yapmakta sağlığınız açısından önemlidir.

DEZENFEKTANLAR VE DEZENFEKSİYON İŞLEMİ

Dezenfeksiyon işleminden önce sterilizasyondan bahsetmek daha doğru olacaktır. Sterilizasyon ortamda bulunan zararlı veya zararsız mikroorganizmaların yok edilmesi işlemidir diyebiliriz kısaca. Günümüzde 3 şekilde yapılmaktadır; ısıl işlemlerle: uht sütler, süt fabrikalarında kullanılan sterilizasyon işlemleri örnek gösterilebilir; mekanik işlemlerle yapılan sterilizasyon: nano partiküllerle yapılan sterilizasyon veya vortex denen çok hızlı aletlerle döndürülerek yapılan sterilizasyondur; kimyasal işlemlerle yapılan sterilizasyon; evlerimizde kullanılan sabun, deterjan, çamaşır suyu; hastahanelerde kullanılan etanol; ilaçlama firmamızın kullandığı hidrojen peroksit ve kolladial gümüş karışımı vb. ürünlerle yapılan sterilizasyon işlemleridir.

Dezenfeksiyon işlemi ise zararlı mikroorganizmaların kimyasallarla yok edilmesidir. Lara ilaçlama bünyesinde dezenfeksiyon işlemleri profesyonelce uygulanmakta olup kollaidal gümüş ve hidrojen peroksit kullanılmaktadır. Çocuklar mikrobiyal hastalıklara ergin bireylerden daha hassastırlar ve çocuklarda yüksek ateş, kusma, ishal gibi belirtilerle kendini göstermektedir.

Mikrobiyal hastalıklar genellikle çocukların ortak olarak kullandığı havuz, park, otellerdeki ve sahillerdeki şezlonglar gibi eşyalardan çok rahatlıkla birbirine geçmektedir. Eğer bir çocukta bile belirtiler varsa hiç vakit kaybetmeden dezenfeksiyon işlemi yapılmalıdır.

OTELDE DEZENFEKSİYON

Sezonun yavaş yavaş açılmasıyla beraber turistler gelmekte ve onlarla birlikte üzerlerinde bakteri ve virüsleri taşımaktadır. Soğuk ortamda her canlıda biyolojik aktivite yavaşlar özellikle bakteriler spor halini alır ve uzunca bir süre bu hallerini korurlar. Ancak ortam ısındığında aktifleşirler. Bu da Antalya ve diğer sıcak illerimizde aktif hale geçmeleri ve salgınlara sebep olmaları anlamına gelir. Önüne geçmek adına düzenli olarak dezenfeksiyon uygulamaları yapılması gerekmektedir.

 
Evde Kalıcı Leke, Koku, Renk, İz Olur Mu?
Herhangi bir şekilde evinizde kalıcı leke, renk, iz, koku kalmaz.
Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
En az 4 saat sonrasında girilebilir 30 dakika havalandırmadan sonra evin içinde yatılabilir.
 
İlaçların Bize Zararı Var mı ?
Kullanılan kimyasallar Dünya Sağlık Örgütü ( World Health Organization – WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olup yapılan testlerde insanlarda uygun uygulama koşullarında zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.
İlacın Etkisi Ne Kadar Sürer?
6 Aya kadar İlaçlarımız Etkilidir.
Hemen Ara
× Whatsapp İletişim