0545 814 07 07
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

YAKARCA İLAÇLAMA

25 Mart 2018
2 kez görüntülendi
YAKARCA İLAÇLAMA

Yaşattıkları acı ile vücut büyüklüklerini kıyasladığımızda yakarcalar Antalya’daki en fazla can yakan hayvanlardır. Yakarcaların boyutları çok ufaktır buna bağlı kanat boyutları da oldukça küçüktür. Bu yüzden uzun mesafe uçuş yapamazlar. Uçuşu dinlene dinlene tamamlarlar. Ufak boylu olmaları bir avantajı da beraberinde getirir. Rüzgar ile uzun mesafeleri enerji harcamadan geçmiş olurlar. Bu da bize çevre de bataklık gibi durgun su olmayan bölgelerde yakarcaların nasıl olduğunu anlatıyor. Sineklik genelde bu hayvanların geçebileceği boyuttadır yani girişlerine engel olamaz. Yakarcaların neden olduğu şark çıbanı, tatarcık humması gibi hastalıklar düşünüldüğünde yakarcalardan kurtulmak önem kazanıyor.

Sivrisineklerden daha küçük olan yakarcaların 2-3 mm. boyutlarındadır. Dinlenme durumunda V şeklinde duran kanatları ile hemen ayırt edilebilirler. Tam başkalaşım süreci 1-2 ayda tamamlanır.

Yakarcalar yumurtalarını organik maddece zengin nemli ortamlara ( organik atıklar, çöpler, çürümüş bitki-hayvan birikintilerine, gübreliklere, kemirgen yuvalarına) bırakırlar. Larvalarla mücadele bu yüzden imkansızdır. Bu sebeple daha çok uçkun yakarcaları öldürme ve yakarcaların insanlara ulaşmasını engellemeye çalışmak daha olumlu sonuçlar vermektedir

Yakarcaları yok etmek oldukça zordur. Bütün yüzeylere rezidüel uygulama yapılmalıdır. İlla ki bir yerlerde dinlenmek zorunda olan bu canlıları yok etmenin tek yolu diyebiliriz. Bazı bitkisel ürünlerin kovucu etkilerinin işe yaradığı söylenmektedir. Yakarcalardan kurtulmak için LARA İLAÇLAMA 0545 814 07 07.
GÜRBEY ERBAY
BİYOLOG
MESUL MÜDÜR
Call Now ButtonHEMEN ARA 0545 814 07 07