HomeTahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu İlaçlama

ANTALYA TAHTA KURUSU İLAÇLAMA HİZMETİ
ÜCRETSİZ KEŞİF VE BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN
0545 814 07 07

Antalya tahta kurusu ve  böcek ilaçlama konusunda istediğiniz desteği bulabileceğiniz firmamız, dilediğiniz an hizmet vermek için bir telefonunuzu bekliyor. Titiz çalışmamız ve kesin çözümümüzle! Sağlık Bakanlığı Onaylı Firmamıza Ücretsiz Keşif ve Bilgi Almak için Hemen Arayın.

 

TAHTAKURDU İLAÇLAMA

Gece gıcırtı sesleri, evde talaş parçaları görüyorsanız evinizde tahta kurdu var demektir. Tahta kurtları insanın kanını emmez ama geceleri uykusuz bırakırlar.

TAHTAKURUSU

Tahtakuruları kuşlardan ve memeli  hayvanlardan kan emerek beslenirler. Gündüzleri karyola, duvar ve döşeme aralarında saklanırlar.

Geceleri saklandıkları yerlerden çıkarlar ve insanlardan kan emerler.

Dişileri sıcak mevsimlerde 40-50 adet yumurta bırakırlar. 1 hafta sonra larvalar yumurtadan çıkar. Larvalar 5 kez deri değiştirerek ergin hale gelirler.

Isırmaları sonucu cilt tahrişlerine, psikolojik etkilere ve alerjik reaksiyonlara yol açarlar. Bazı kaynaklara göre kala-azar hastalığının iletimine neden olduğu düşünülmektedir.

Gündüzleri karyola, duvar ve döşeme aralarında saklanırlar. Geceleri çıkarak insanlardan kan emerler. Memeli ve kuşlardan kan emen parazit hayvanlardır.

Sıcak ve rutubetli ortamlarda yaşamayı tercih ederler. Antalya ve çevresi bu ortamı sağlamaktadır. Evinizde tahta kurusu gördüyseniz  7/24 ve numaralı hatlardan arayarak yardım talep edebilirsiniz. Uygun olmayan koşullarda yarı uyku durumuna geçerler ve 1 yıl yemeden yaşayabilirler.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Tipik olarak ezildiğinde yaydığı viski kokusuyla tanınan haşere grubudur. En kötü özellikleri varsa insan kanını tercih etmeleridir. İnsan yoksa diğer memelilerden de kan emerler. Anlayacağınız sizi bulmazsa evdeki evcil hayvanlardan veya inek, koyun gibi hayvanlardan acısını çıkartmaktadır. Tahtakuruları özellikle yatakların kıvrımlarında saklanırlar. Bu tip yerleri kontrol ettiğinizde görüyorsanız vakit kaybetmeden

Mücadelesi en zor türlerden biridir. Bugüne kadar herhangi bir hastalık taşıdıkları belirtilmemiş olsada ısırıkları psikolojik etkilerealerjik reaksiyonlara, şiddetli kaşıntı, kaşıntıya bağlı cilt sorunları ve tahrişleri, iz kalması gibi sorunlar nedeni ile insanları rahatsız etmektedirHiç yemeden 1 yıl yaşayabilirler

En çok bilinen türü 5 mm boyunda olan kırmızımsı kahverengi renkte olan Cimex lectularis tir. Başlangıçta yarasa paraziti olduğu düşünülen bu hayvanların mağara devrinden sonra insan paraziti olduğu düşünülmektedir. Hava sıcak ve kuru olmadığı sürece her ortamda canlı kalmayı başarabilirler. Çok soğuk havalarda yarı uyku moduna geçip hiç yemeden 1 yıl yaşayabilirler. Pestisitlerin öldürücü olabilmesi için direkt temas etmeli.

İlk öncelikle kullanılan ürünlerin 1. Sınıf olması gereklidir. Çünkü insan kanını emen hiçbir canlı 2. sınıf ürünlerle tek seferde yok edilemez ve bu insanların canını yakar. ANTALYA LARA İLAÇLAMA ailesi olarak kendini kanıtlamış CDL Kimya, BAYER (AZB Kimya), SİS Tarım, Chrysamed gibi firmaların en iyi ürünlerini kullanarak tek seferde sizi kurtarmaktayız. Ayrıca sadece pompa uygulaması ya da ULV uygulaması yetmemektedir. Bu yüzden 2 uygulamanın birlikte yapılması daha kesin sonuçlar verecektir

Tahta kuruları insan, yarasa ve kuşlardan kan emebilen bir dış parazit grubudur. Dişi ve erkekleri kan emmek zorundadır ama insan derisi içinde yaşayamazlar. Genelde evlere yeni alınan eşyalarla gelir. 2. el eşyalarda gelme olasılığı ise daha yüksektir.

Tahta kurularını ortamda bulmak çok zordur. Gündüzleri yatak dikiş aralarına, elektrik prizlerine, duvardaki çatlak ve boşluklara saklanabilir 1 yıldan daha uzun sürelerde kan emmeden durabilirler

Tahta kurularını ortamda bulmak çok zordur. Gündüzleri yatak dikiş aralarına, elektrik prizlerine, duvardaki çatlak ve boşluklara saklanabilir 1 yıldan daha uzun sürelerde kan emmeden durabilirler

Siz de Tahta Kurusun ‘ dan  kalıcı olarak kurtulmak için antalya tahta kurusu  ilaçlamayı hemen arayabilirsiniz.

LARA İLAÇLAMA 0545 814 07 07.

Antalya Tahta Kurusu İlaçlama Hizmeti

Evde Kalıcı Leke, Koku, Renk, İz Olur Mu?
Herhangi bir şekilde evinizde kalıcı leke, renk, iz, koku kalmaz.
Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
En az 4 saat sonrasında girilebilir 30 dakika havalandırmadan sonra evin içinde yatılabilir.
 
İlaçların Bize Zararı Var mı ?
Kullanılan kimyasallar Dünya Sağlık Örgütü ( World Health Organization – WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olup yapılan testlerde insanlarda uygun uygulama koşullarında zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.
İlacın Etkisi Ne Kadar Sürer?
6 Aya kadar İlaçlarımız Etkilidir.
Hemen Ara
× Whatsapp İletişim