0545 814 07 07
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

11 Aralık 2018
654 kez görüntülendi
TAHTAKURUSU İLAÇLAMA


TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Tahta kuruları zorunlu kan emen parazit bir çok türü kapsayan bir gruptur. Başka bir canlı bulamazlarsa insanların kanlarını da emebilirler. İnsanlara bulaşma tarihi de yarasalarla ortak kullanılan mağaralardan başlamaktadır. İngilizcede bed bugs (yatak böcekleri ) denmesinin sebebi gündüzleri genelde yatak kıvrımlarında saklanması ve yatakta uyuyan insanları ısırmalarıdır. İnsanları genelde yüz, boyun ve kollarından ısırırlar. 

Cildin üst düzeyini delen ağız parçalarından hemen hem ağrı kesici hem de pıhtılaşmayı önleyici sıvılar salgılanır. Sonrasında ise ağızlarından bir iğne demeti salınır. Böylece bu insanın ısırıldığını anlaşılmasını engeller. Isırılan insanların %20 sinde aşırı reaksiyonlar görülebilir. Genelde kırmızımsı, iltihapsız, şişkinlikler oluştururlar. Bazen iltihaplı şişkinliklerde oluşturabilirler. 

Tahta kuruları su ihtiyaçlarını havadaki nemden elde ederler. Antalya gibi yüksek nemli şehirlerde bu hayvanlar için oldukça elverişli üreme alanlarıdır. Tahta kuruları genelde otellerde misafirden misafire geçişle evler arasında geçişi sağlanmaktadır.  LARA İLAÇLAMA 0545 814 07 07. Kullandığımız ürünler WHO ( Dünya Sağlık Örgütü) ve Sağlık Bakanlığı onaylıdır. 

BİYOLOG GÜRBEY ERBAY 

MESUL MÜDÜR

Call Now ButtonHEMEN ARA 0545 814 07 07