0545 814 07 07
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

KAHVERENGİ SIÇAN

07 Şubat 2019
836 kez görüntülendi
KAHVERENGİ SIÇAN

Sıçanlar büyük gruplar halinde yaşarlar. Büyük grupların doğasında olduğu gibi bir sıçan hepsine baskındır ama bu hiyerarşi birbirleri ile anlaşmalarına asla engel değildir. Gruptaki sıçanlar birbirlerinin altlarına girerek, boyunlarını koklayarak, birbirlerini tımar ederek ve savaş oyunları oynayarak birbirleri ile iletişime geçerler.

Sıçanlar kendi gruplarını korudukları gibi bölgelerini de oldukça iyi korurlar. Yabancı bir fare ya da tehdit karşısında tıslayarak, kürklerini kabatarak, kuyruklarını çevirerek kendilerini korur ve tehditi uzaklaştırırlar. Böyle bir durumda aşırı saldırganlaşırlar.

Sıçanlar bir insanla karşılaştığında genellikle sessizce sıvışmayı tercih ederler ama insanlar saldırganlaşırsa sıçanlarda saldırganlaşır. Bunların önüne geçmek için Dünya Sağlık Örgütü (WHOPES)‘ nün onayladığı yöntemleri kullanmak gereklidir. LARA İLAÇLAMA 0545 814 07 07 numaralı hattan yaşam alanlarınızda sağlıklı ortamları sağlamaktayız.

Rattus norvegicus ya da bilinen adıyla Norveç çatı sıçanı Antalya’da evlerde en fazla görülen kemirgen türüdür. Baş ve gövde uzunlukları toplamı 28 cm’e kadar ulaşabilirken kuyrukları bu toplamdan biraz daha kısadır. Avrupa ve Kuzey Amerika’daki en yaygın kemirgen türüdür. İnsanlardan sonra ki en yaygın ve başarılı memeli türüdür. Norveç sıçanı denmesine rağmen kaynağının kuzey Çin olduğu düşünülmektedir.Renkleri kahverengi ve ya gri olabilir. Renklerden daha çok dışkıdan tanı yapılması daha kolaydır. Dışkıların şekli şehriye gibi düzgün olup boyutları iri bir pirinç tanesi kadardır. Oldukça hareketli ve çevik hayvanlardır. Av serüvenleri bu yetenekleri yüzünden genelde hüsran ile biter. İnsanların saldırıları hayvanları daha da hırçınlaştırır ve insanlara saldırmalarına sebebiyet verebilir. Bunun önüne geçmek için Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği yöntemleri takip etmek gereklidir. Sıçan ve Fare İlaçlamaları için Antalya’da ilaçlama firması olan Lara İlaçlama’ yı 0545 814 07 07 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

BİYOLOG GÜRBEY ERBAY

MESUL MÜDÜR

Call Now ButtonHEMEN ARA 0545 814 07 07