HomeHamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

ANTALYA HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA HİZMETİ
ÜCRETSİZ KEŞİF VE BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN
0545 814 07 07

Hamam Böceği İlaçlama

Antalya hamam böceği ilaçlama konusunda istediğiniz desteği bulabileceğiniz firmamız, dilediğiniz an hizmet vermek için bir telefonunuzu bekliyor. Titiz çalışmamız ve kesin çözümümüzle! Sağlık Bakanlığı Onaylı Firmamıza Ücretsiz Keşif ve Bilgi Almak için Hemen Arayın.

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ

Türkiye’de en çok bilinen 4 hamam böceği türünden en fazla evlerde karşılaşılanıdır. Ev ortamına çok kolay adapte olabilir. Kilerde, oturma odalarında, banyolarda bulunabilirler. Ergin ve nimfleri bir arada yaşayabilirler ve yumuşak bir yamyamlık vardır. Ölü bireyleri ziyan olmasın diye tüketebilirler ve zorlu şartlarda birbirlerine saldırabilirler. Oda koşullarında 150-200 gün yaşayabilirler. Gece yaşarlar bu da onları insanlara görünmeden yaşama imkanı sağlar ve çoğu zaman ev sakinleri hayvanı görmeye başladığında iş işten geçmiş demektir.

Yarı başkalaşım (hemimetabol) geçirirler. Dişi bireyler hayatları boyunca 3-4 sefer 8-10 mm den oluşan 30-40 yumurta ihtiva eden yumurta paketlerini  (ooteka) bırakır. Bu da  bir dişiden yıllık en kötü ihtimalle 90 en iyi ihtimalle 160 birey demektir. Bu yumurtalar 35 santigrat derecede 14 günde açılır. Dişi bireyler yumurtayı abdomen ucunda taşır ve bazen burada  ikende açılır. Dişiler yumurtayı bıraktıktan sonra 24-48 saat sonra yumurtalar açılır ve bireyler nimf evresine geçer. Nimfler 2-3 mm boyundadır ve ergin bireyin bir kopyasıdır. Eşeysel organları bu evrede gelişmediği için bu evrede üreme görülmez. Nimfler 35 santigrat derecede 60-70 günde erginleşir.

Siz de Amerikan Alman Hamam Böceklerin ‘den kalıcı olarak kurtulmak için antalya hamam böceği ilaçlamayı hemen arayabilirsiniz.

AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ

Türkiye’ de insanlar ile etkileşimde bulunan 4 türden en çok bilinenidir. Kentsel yaşamın beraberinde getirdiği; kanalizasyon sistemi, logar, foseptik çukuru, bodrum katı, depo telefon kablo kanalları gibi sıcak, nemli ve karanlık ortamları severler.

Boyları 3-5 cm. dir. Dişiler 8-10 mm. boyundaki yumurtaları 14-16 yumurta birlikte olacak şekilde (ooteka-yumurta paketi) yapıştırarak bırakır. Oda sıcaklığında (25 santigrat derece) yumurta 50-60 günde açılır. Bu süre sıcaklığa bağlı kısalır. Dişiler spermi vücudunda depolayabilir. Böylece bir döllenme ile defalarca yumurta bırakabilir. Çıkan nimfler 7-13 arasında gömlek değiştirerek erginleşir.

Erginlerin ömürleri 15 ay kadardır ve akla gelebilecek her şey ile beslenebilirler. Kanatları sayesinde iyi uçabilirler böylece hızlı bir yayılma gerçekleştirebilirler.

Siz de Amerikan Hamam Böceklerinden kalıcı olarak kurtulmak için antalya hamam böceği ilaçlamayı hemen arayabilirsiniz.

DOĞU HAMAM BÖCEĞİ

Latince adı Blatta orientalis olan bu canlılar oldukça koyu olan renkleri sebebi ile kara fatma olarak adlandırılmaktadır. Kanalizasyon sistemi, logar sistemleri, bodrum katı gibi nemli ve sıcak yerleri tercih ederler. Boyları 2-3 cm kadardır. Erkeklerin kanatları abdomenlerinin 2/3 ü kadarını kapatır dişilerde ise kanatlar başın hemen arkasına kadar uzandığı için eşey ayrımı kolay yapılır.

Dişiler 16-18 kadar yumurta içeren yumurta paketleri (ooteka) bırakır. Yumurtalar 10-12 mm uzunluktadır. Dişiler 2 hafta aralıklarla 6-10 adet yumurta paketi oluşturabilir. Dişiler uygun koşullarda 24 saat taşıdığı yumurtaları 1-2 gün üzerinde taşır ve ağız salgısı ile güvenli bir yere yapıştırır.

Ömür uzunluğu 15 aya kadar uzanan bu canlılar bu sürede hızlı bir üreme gösterir.

Siz de Amerikan Doğu Hamam Böceklerinden kalıcı olarak kurtulmak için antalya hamam böceği ilaçlama ‘ yı hemen arayabilirsiniz.

KAHVERENGİ BANTLI HAMAM BÖCEĞİ

Türkiye’ de insanlar ile etkileşimde bulunan 4 türden en çok evde rastlanılanlardandır. Gündüzleri gizlenirler bu sebeple insanlara gözükmeden kolayca üreyebilirler. Açlığa ve susuzluğa 10-15 gün dayanabilirler bu da yaşamda kalma kabiliyetlerinin ne kadar yüksek olduğunu gösterir. Kitaplık, mobilya çekmeceleri, fotokopi makinaları, gardırop, v.b. sıcak ve kuru yerleri seven bir türdür. Latince adı Supella longipalpa’ dır. Dişileri 10-12 mm, erkekleri 13-15 mm arasında boyutlara sahiptir. Erkeklerin kanatları abdomen ucuna kadar uzanır ve uçma hareketini gerçekleştirebilir. Dişilerin ise kanatları kısadır ve uçamazlar.

Dişi yumurta paketi yaklaşık 4-5 mm uzunluğunda 14-18 birey içeren bir ootekadır. Yumurta paketleri dişinin ağız salgısı ile uygun bir yüzeye yapıştırarak bırakılır. Nimflerin yumurtadan çıkma süresi sıcaklığa bağlı olarak değişir. Nimf evre sayısı erkeklerde 8, dişilerde 6 dır. Yetişkinlik evresine geçen bireyler 4-5 gün sonra çiftleşir ve 8-10 gün sonra ooteka oluşur. Sadece bir dişi ömrü boyunca 10-20 paket yapabilir.

Dünya genelinde 3500’den fazla türü bulunan bu canlıların insanlardan önce de dünyada var oldukları düşünülmektedir. Ülkemizde ise 4 önemli türü vardır. Bu 4 tür geceleri aktiftir. Gündüzleri ise nemli ve ya kuru, sıcak, karanlık çatlak ve yarıklarda saklanırlar. Foseptik, bodrum, mutfak, banyo, fırın, logar, hamam ve depolar gibi insan yapısı ve insanların aktif olduğu yerlerde saklanırlar. Bu yüzden ev halkı farkına varana kadar çok yüksek sayılara ulaşmış olabilir.

Her türlü madde ile beslenebilirler. İnsanlara gıda zararı haricinde ise dizanteri, gıda zehirlenmesi, verem, antrax ( şarbon), pnomoni, hepatit, mantar hastalıkları gibi bir çok hastalık mikrobonu taşır ve bulaştırır. Ayrıca astım hastalarında yüksek oranla olmakla birlikte alerjik reaksiyonlara sebep olabilirler.

Antalya bir çok canlı için harika bir yaşam ortamıdır. Özellikle hamam böcekleri için yüksek sıcaklık ve nem çoğalma ve beslenme açısından gereklidir. Antalya turizm bölgesi olduğundan yüksek sıcaklık ve nemin yüksek olduğu yaz dönemlerinde insan sayısının artması demek ve bu da atık maddenin artması demektir. Atık maddenin artması ise hamam böcekleri gibi insan artıkları ile beslenen hayvanların karnının doymasın ve üremesi demektir. Hızlı üreyen bu canlılara karşı LARA İLAÇLAMA olarak sizlere uygun fiyatlı ve kaliteli hizmeti sunuyoruz.Böcek ilaçlama fiyatları ve tüm sorularınız için bir telefon kadar uzağız.

Hamam böcekleri Antalya’nın her yerinde vardır. Hamam böcekleri insanların gıdaları ile beslendikleri gibi kağıt, karton, insan deri artığı, posta pulu zamkı gibi çeşitli maddelerle de beslenebilirler. Aynı zamanda kağıt ve karton gibi maddeler yuvalanmaları için harika bir maddedir. Tek zararları maddelere zarar vermeleri değildir. Bir çok hastalığı da insanların yaşam ortamlarına taşırlar. Isırmalarına da gerek yoktur sadece ortamda dolanmaları yeterlidir. Hamam böceklerinin yaşadıkları logar, foseptik çukuru gibi pis alanlar düşünüldüğünde tifo, verem, kolera gibi pek çok tehlikeli hastalığın taşıyıcısıdırlar.

Hamam böcekleri genelde logar borularından tırmansada duvarları da tırmanabilirler. Uçarak da evlere giriş yaptığı da bilinmektedir. Hamam böceklerinin önüne geçmek ve hamam böceklerini öldürmek için LARA İLAÇLAMA 0545 814 07 07 arayabilirsiniz.

Sizin de hamam böceği sorununuz var ise antalya hamam böceği ilaçlama ‘  yı hemen arayarak hamam böceği sorununuz ‘ dan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Antalya Hamam Böceği İlaçlama Hizmeti

Evde Kalıcı Leke, Koku, Renk, İz Olur Mu?
Herhangi bir şekilde evinizde kalıcı leke, renk, iz, koku kalmaz.
Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
En az 4 saat sonrasında girilebilir 30 dakika havalandırmadan sonra evin içinde yatılabilir.
 
İlaçların Bize Zararı Var mı ?
Kullanılan kimyasallar Dünya Sağlık Örgütü ( World Health Organization – WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olup yapılan testlerde insanlarda uygun uygulama koşullarında zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.
İlacın Etkisi Ne Kadar Sürer?
6 Aya kadar İlaçlarımız Etkilidir.
Hemen Ara
× Whatsapp İletişim