0545 814 07 07
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

DEZENFEKSİYON

Anasayfa » DEZENFEKSİYON

DEZENFEKSİYON ANTALYA

ÜCRETSİZ KEŞİF VE BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN

0545 814 07 07

DEZENFEKSİYON

Hastalık etmenlerini ortadan kaldırmanın bir çok yolu vardır. Isıl işlemler ya da ışın işlemleri bunlardan bir kaçırır. Bu yöntemler kimyasal kullanarak yapılan dezenfeksiyona göre hem çok yorucu hem de aşırı maliyetlidir. Hatta bazı elektrik süpürgelerinin özel filtrelerle de yapılır ama maliyetleri yüksek.

Günlük yaşantımızda yaşadığımız ortamlarda myte, bakteri, mantar ve virüsler bulunmaktadır ve sayıları milyonlarladır.

Özellikle spor salonlarında insanlar aynı ekipmanları kullanmak zorundadır. Kuluçka dönemindeki virüsler kolaylıkla bir insandan başkasına geçebilmektedir. LARA İLAÇLAMA olarak Dünya Sağlık Örgütü (WHOPES) onaylı dezenfektan ürünler ile spor salonları, gym, pilates salonları, ev ve iş yerlerinizi dezenfekte ediyoruz.

Dezenfeksiyon ortamdaki bakteri, virüs, fungus, myte gibi hastalık etmeni olan ve ya olmayan canlıların yok edilmesidir. Birçok yöntemi olmakla birlikte kimyasallarla dezenfeksiyon da en fazla kalıcılık sağlayan yöntemlerden biridir. Bu yıl nükseden H1N1 (domuz gribi) için ise en etkili çözüm yoludur. Hastahanelerde çeşitli kimyasallar uygulanarak yapılan bu işlemi evlerde yapmakta sağlığınız açısından önemlidir.

DEZENFEKTANLAR VE DEZENFEKSİYON İŞLEMİ

Dezenfeksiyon işleminden önce sterilizasyondan bahsetmek daha doğru olacaktır. Sterilizasyon ortamda bulunan zararlı veya zararsız mikroorganizmaların yok edilmesi işlemidir diyebiliriz kısaca. Günümüzde 3 şekilde yapılmaktadır; ısıl işlemlerle: uht sütler, süt fabrikalarında kullanılan sterilizasyon işlemleri örnek gösterilebilir; mekanik işlemlerle yapılan sterilizasyon: nano partiküllerle yapılan sterilizasyon veya vortex denen çok hızlı aletlerle döndürülerek yapılan sterilizasyondur; kimyasal işlemlerle yapılan sterilizasyon; evlerimizde kullanılan sabun, deterjan, çamaşır suyu; hastahanelerde kullanılan etanol; ilaçlama firmamızın kullandığı hidrojen peroksit ve kolladial gümüş karışımı vb. ürünlerle yapılan sterilizasyon işlemleridir.

Dezenfeksiyon işlemi ise zararlı mikroorganizmaların kimyasallarla yok edilmesidir. Lara ilaçlama bünyesinde dezenfeksiyon işlemleri profesyonelce uygulanmakta olup kollaidal gümüş ve hidrojen peroksit kullanılmaktadır. Çocuklar mikrobiyal hastalıklara ergin bireylerden daha hassastırlar ve çocuklarda yüksek ateş, kusma, ishal gibi belirtilerle kendini göstermektedir.

Mikrobiyal hastalıklar genellikle çocukların ortak olarak kullandığı havuz, park, otellerdeki ve sahillerdeki şezlonglar gibi eşyalardan çok rahatlıkla birbirine geçmektedir. Eğer bir çocukta bile belirtiler varsa hiç vakit kaybetmeden dezenfeksiyon işlemi yapılmalıdır.

OTELDE DEZENFEKSİYON

Sezonun yavaş yavaş açılmasıyla beraber turistler gelmekte ve onlarla birlikte üzerlerinde bakteri ve virüsleri taşımaktadır. Soğuk ortamda her canlıda biyolojik aktivite yavaşlar özellikle bakteriler spor halini alır ve uzunca bir süre bu hallerini korurlar. Ancak ortam ısındığında aktifleşirler. Bu da Antalya ve diğer sıcak illerimizde aktif hale geçmeleri ve salgınlara sebep olmaları anlamına gelir. Önüne geçmek adına düzenli olarak dezenfeksiyon uygulamaları yapılması gerekmektedir.

Merak Edilen Sorular
Evde Kalıcı Leke, Koku, Renk, İz Olur Mu?
Herhangi bir şekilde evinizde kalıcı leke, renk, iz, koku kalmaz.
Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
En az 2 saat sonrasında girebilir 30 dakika havalandırmadan sonra evin içinde yatılabilir.
İlaçların Bize Zararı Var mı ?
Kullanılan kimyasallar Dünya Sağlık Örgütü ( World Health Organization – WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olup yapılan testlerde insanlarda uygun uygulama koşullarında zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.

BİYOLOG GÜRBEY ERBAY

MESUL MÜDÜR

Call Now ButtonHEMEN ARA 0545 814 07 07